Чому мій сусід робить сайт за $40, а ти за $800?
Дуже часто під створенням сайту на WordPress або Joomla, або будь-якій іншій “коробковій” CMS може матися на увазі встановлення самої CMS і налаштування якогось безкоштовного шаблону. Під налаштуванням може матися на увазі його активація і заміна логотипу, наприклад. Тому і виникає нерозуміння – “а чому мій сусід по поверху робить сайт за $40, а ти пропонуєш мені це ж за $800?“
Необхідно усвідомлювати, що навіть безплатний шаблон кимось створювався, тобто проводилися дії з проєктування, відтворення дизайну сторінок і програмування. Тобто, повний комплекс створення сайту в нормальному його розумінні, із задіяними ресурсами для цього. Це ж стосується і комерційних (не безкоштовних шаблонів).
Так само можна створити свій власний шаблон, зі своїм дизайном, зі своїми функціями, і, як наслідок, з повністю унікальним кодом. І після цього до самої CMS, неважливо якої, він матиме такий самий стосунок, як водій до автомобіля.
Якщо розглянути все це глибше, то сам WordPress – це PHP Framework, для якого було розроблено зручну адміністративну панель, з функціями встановлення та налаштування плагінів і шаблонів, які може зробити звичайний адміністратор – контент менеджер, а не фахівець зі знаннями програмування. А сам шаблон і всі його функції, які працюють у межах функцій “ядра” Framework – того ж WordPress, яке було закладено розробником самого Framework.
Незважаючи на це, можна здешевити і прискорити процес створення сайту, якщо використовувати комерційний шаблон, наприклад звідси – ThemeForest. Середня вартість “пристойного” шаблону в районі $50, але під час вибору шаблону необхідно звертати увагу на таке:
- Коли було створено шаблон
- Коли востаннє оновлювався
- Підтримка після покупки
- Сумісність із версією CMS і плагінів, наприклад з останньою версією Woocommerce
Необхідно на це звертати увагу тому, що після купівлі частина функцій може не працювати (приміром, деякі сервіси Google або закрилися, або стали платними) або викликати помилку через те, що використовуються застарілі функції. Тобто, морально потрібно бути готовим до додаткових витрат крім суми вартості самого шаблону. Також звертаю увагу, що при купівлі комерційного шаблону ви купуєте не один шаблон, а кілька. Бо шаблон може мати одразу кілька варіантів відображення, як і безліч налаштувань.
Крім шаблону, на цьому ресурсі можна знайти досить непогані рішення. Наприклад, плагін, який допомагає сервіс для друку на кружках і майках. Коштуватиме він приблизно $50-100, є, звісно, обмеження за кількістю об’єктів і може виникнути питання за великої кількості відвідувачів, але для старту або невеликого бізнесу це буде дуже хорошим рішенням. Оскільки, якщо все це створювати з нуля, то початкова ціна на розробку може бути в 10 разів більшою.
Якщо підсумувати, то можна виділити три варіанти:
1. Створення сайту на безоплатному шаблоні
Плюси: дешево, швидкий старт
Мінуси: поширеність, малофункціональність
2. Створення сайту на основі комерційного шаблону
Плюси: мінімальні вкладення, висока функціональність, гнучкість налаштувань, швидкий старт
Мінуси: оплата шаблону, наявність помилок у шаблоні
3. Створення сайту з нуля
Плюси: індивідуальність, висока функціональність, гнучкість налаштувань, створюється строго під потреби
Мінуси: довго, дорого
Вас може зацікавити