Використання кастомної (власної) CMS
Час від часу до мене звертаються люди з необхідними доопрацюваннями на CMS, яка була написана розробником або веб-студією і розповсюджувалася під власним брендом. Причини були різні – втрата контакту з творцями або втрата довіри, і, як наслідок, виникла особиста неприязнь. Також частою причиною буває сума доробок, яка не влаштувала клієнта. На жаль, таке буває і часто.
Найбільший плюс використання власної розробки – це те, що мала ймовірність злому сайту, бо найбільше зламують системи з відкритим кодом, такі як той самий WordPress. Не кожен захоче витратити досить чималу кількість часу на вивчення незнайомої системи, крім цього, йому необхідно буде ще десь цей код отримати.
Тому найчастіше зломи відбуваються як через недбале ставлення клієнта до збереження облікових даних, так і через проблеми у хостинг-компанії. І це важливо. Звичайний shared хостинг – це дисковий простір, який розділяють сотні, а то й тисячі сайтів в одному просторі, і зараження одного сайту може призвести до зараження всіх інших.
У плані розробки, якщо замовлятимете в когось сайт, не варто вестися на вмовляння компанії й обирати якусь їхню власну систему або маловідому систему, бо потім можете зіткнутися з проблемою пошуку людини на її доопрацювання. Ну а маловідома система це той самий ризик із пошуком людини, так і ризик, що її зламають. Але не зрозуміло наскільки власна CMS безпечна – тести ніхто, як правило, не проводить. Деякі компанії навіть використовують CMS, які роками не оновлюються творцями цієї системи, з огляду на те, що проект просто закрився.
Загалом, тема стара, але актуальна.
Тому можна зробити висновок:
- Якщо використовуєте власний продукт, будьте готові до того, що доведеться шукати людину на його підтримку. Якими б не були стосунки між розробником і клієнтом – вони все одно закінчаться. Добре чи погано, а займатися проєктом комусь потрібно буде
- Використання поширеної системи убезпечить від ризику втрати розробника, але знову ж таки, для кожного проекту необхідна своя система. Для простого сайту – можна використовувати ті ж коробкові системи, як WordPress або Joomla. Для порталу або складного магазину, тобто, для проєкту з великим навантаженням і функціоналом – тільки власна система на основі PHP фреймворку.
Вас може зацікавити