Як можна зробити багатомовність у WordPress
На відміну від Joomla, WordPress немає вбудованої функції багатомовності, тому потрібно використовувати сторонні рішення які розширюють функціональність WordPress – плагіни.
Є два типи плагінів, що реалізують переклад:
- Переклад онлайн, щось на кшталт Google Translate
- Переклад зі створенням окремої версії сайту під ще одну або кілька мов
Різниця в тому, що коли використовується переклад онлайн, то у нас не буде в пошуку сторінок іншої мови, ніж мова нашого сайту. Плюс автоматичний переклад – це переклад робота, тому і перекладає як робот. Як приклад, це Translate WordPress with GTranslate
При перекладі зі створенням окремої мовної версії, ми отримуємо таку ж кількість сторінок, що і основної версії сайту і вони будуть доступни для пошуку.
Стоврити окрему версію сайту з іншою мовою можна за допомогою двох плагінів – WPML або Polylang. Це два стабільних плагіна, які не тільки можуть робити переклад WordPress, а ще і інших плагінів, які вже встановлени. Наприклад, плагін для створення магаину Woocommerce.
Порівняємо основні переваги та недоліки між Polylang та WPML.
1. Плагін Polylang
- Polylang, на відміну WPML, має безоплатну версію, за допомогою якої можна перекласти основні сторінки, меню та віджети WordPress. Тобто все, ще є стандартним у WordPress. Все інше – платне. Перекласті товари Woocommerce, поля Advanced Custom Fields (ACF) можливо тільки в ліцензіонної (платної) версії плагіну.
- В безоплатної версії неможливо залишити (скопіювати як є) url адресу в тому самому форматі під іншу мову. Наприклад, якщо у нас є сайт зі сторінкою https://website.test/contacts, то при створенні англійської версії (або іншої) у нас вже буде сторінка https://website.test/en/contacts-2 або інша назва, але тільки не “contacts”.
Polylang Pro версії починається від 99 євро за один сайт.
2. Плагін WPML
- Безоплатної версії немає, але мінімальна ціна починається з 39 євро, фактично може перекладати теж саме що і безоплатна версія Polylang, але можна буде залишати url адресу як є.
- Але, на відміну від Polylang, версія WPML за 99 євро вже підтримує Woocommerce та інші плагіни, крім того, одну ліцензію можна встановити на 3 сайта (Polylang за ту ж суму – тільки один сайт і без Woocommerce, з Woocommerce як повна версія – 139 євро за один сайт).
- WPML надає спеціально розроблені рішення (плагіни), що додають багатомовність для інших плагінів, таких як:
- WooCommerce Multilingual & Multicurrency
- Gravity Forms Multilingual
- Contact Form 7 Multilingual
- Ninja Forms Multilingual
- WPForms Multilingual
- BuddyPress Multilingual
- Advanced Custom Fields Multilingual
- WP All Import Multilingual
- MailChimp Multilingual
- WPML SEO
- WPML GraphQL
- WPML ElasticPress
- WPML Export and Import
Підсумок
Якщо сайт невеликий і використовується тільки базова функціональність WordPress, то буде достатньо безоплатної версії Polylang. Polylang має ще додатковий плагін для можливості робити переклад (підключити) в Elementor.
Якщо сайт побудований на на ACF, у нього є магазин на Woocommerce або інший конструктор крім Elementor, то дешевше, функціональней та стабільніше буде обрати саме WPML (вартість ліцензії 99 євро – 3 сайта) ніж для Polylang (139 євро на 1 сайт або 198 євро на 3 сайта).
Вас може зацікавити